Jakiej Europy pragną dzieci? Zaproszenie do badania "Europe Kids Want"

Data: 20.12.2023 r., godz. 20.17    Liczba odwiedzających: 293

unnamed.png (612 KB)

Z wielką wdzięcznością obserwujemy Państwa aktywne zaangażowanie w edukacyjne projekty UNICEF Polska, które mają kluczowe znaczenie dla rozszerzania wiedzy dzieci i młodzieży o ich prawach. Państwa wsparcie jest nieocenione w procesie edukowania młodych ludzi o prawach dziecka, w tym o prawie do swobodnego wyrażania opinii w sprawach ich dotyczących.

W przyszłym roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jednak już dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy w kształtowaniu przyszłości Europy wraz z młodymi ludźmi. UNICEF, wspólnie z innymi organizacjami, pragnie, aby głos najmłodszych obywateli Unii Europejskiej był wyraźnie słyszalny.

W tym celu uruchomione zostało badanie "Europe Kids Want", dostępne online pod adresem: https://childfriendlygovernance.org/europe-kids-want. Jest ono skierowane do młodych osób w wieku od 10 do 18 lat mieszkających na terenie Unii Europejskiej. Badanie to powstało w wyniku konsultacji z dziećmi i ma na celu zebranie ich opinii na tematy takie jak edukacja, zdrowie psychiczne, bezpieczeństwo, ochrona i zmiana klimatu.

Rezultaty badania zostaną wykorzystane do przygotowania raportu, który zostanie przedstawiony przez dzieci, przedstawicielom Unii Europejskiej w 2024 roku. Zależy nam na aktywnym udziale młodych obywateli Polski, dlatego prosimy o udostępnienie informacji o badaniu w społeczności szkolnej.

Ankieta jest dostępna online do 15 stycznia 2024 roku, jest anonimowa i jej wypełnienie jest dobrowolne.

Jak wziąć udział?

- Należy być w wieku 10-18 lat (poniżej 16 roku życia wymagana jest zgoda opiekunów)

- Wejść na podaną powyżej stronę i wybrać preferowaną wersję językową (z listy można wybrać język polski).

- Szczegółowe informacje i instrukcje znajdują się w przewodniku poprzedzającym wypełnienie ankiety.

Dostępna jest również wersja mobilna ankiety.