SPOTKANIA Z WYKŁADOWCAMI CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE.

Data: 07.04.2022 r., godz. 13.15    678
W dniach 5 i 6 kwietnia gościliśmy wykładowców z CSP z Legionowa. Tematy spotkań to:": Odpowiedzialność prawna nieletnich" oraz "Cyberprzemoc - zagrożenia w sieci."
SPOTKANIA Z WYKŁADOWCAMI CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE.
Spotkania poprowadzili aspirant sztabowy pan Marek Maliszewski oraz aspirant sztabowy pan Artur Rogowski. Uczniowie klas 7 i 8 zostali zapoznani z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Podczas wykładów funkcjonariusz wyjaśnił jaką odpowiedzialność prawną ponoszą osoby nieletnie oraz omówił konsekwencje popełniania czynów zabronionych. Przypomniał także młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły. Przedstawione została również definicja Cyberprzemocy, rodzaje, konsekwencje prześladowania innych w sieci.

Magdalena Ceckowska - pedagog szkolny
Zapraszamy na fotorelację!