Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.

Data: 21.10.2021 r., godz. 19.00    530
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
W październiku obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
W tym roku odbył się on pod hasłem: „JESTEŚMY RÓŻNI – JESTEŚMY RAZEM”.

W ramach lekcji wychowawczych i zajęć terapeutycznych uczniowie klas 3, 4 i 5 wysłuchali słuchowiska pt. ”Miasteczko” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel.
„Opowiadanie zaprasza do Miasteczka, w którym od lat panuje ład i porządek a każdy mieszkaniec doskonale zna swoje miejsce. Miasteczka, w którym istnieją „lepsi” i „gorsi”, a pytanie „dlaczego?”, uznawane jest za niestosowne. Przestrzeganie ściśle określonych reguł chroni mieszkańców Miasteczka przed tym, czego boją się najbardziej na świecie - przed Chaosem i Różnorodnością.”
Czy znajdzie się ktoś, kto odważyłby się podważyć odwieczne prawa Miasteczka?”

Opowiadanie poruszyło emocje i wyobraźnię naszych uczniów, którzy chętnie rozmawiali na temat tolerancji, inności i różnic międzyludzkich. Młodsi uczniowie wykonali piękne prace plastyczne.
Prace wykonane uczniów z klasy 3d – wychowawca Pani Renata Kurnyta oraz podczas zajęć terapii pedagogicznej pod kierunkiem J. Pacuły i A Gawrońskiej.