Międzynarodowy projekt Postcrossing w naszej szkole.

Uczniowie klas 4B, 4C, 4E i 5A wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Katarzyną Szostek - Pająk przystąpili we wrześniu do międzynarodowego projektu Postcrossing, który daje możliwość  wysyłania i otrzymywania pocztówek z całego świata. Kartki  w imieniu szkolnej społeczności będziemy wysyłać w ciągu całego roku szkolnego, a otrzymane pocztówki będzie można obejrzeć na wystawie przewidzianej na  koniec roku.

Jak działa Postcrossing?

Adresy odbiorców generowane są przez system, a otrzymane pocztówki rejestrowane. Dzięki temu wiemy, jak długą drogę przebyły, po jakim czasie dotarły do adresata. Otrzymując adres uczestnika Postcrossingu, zapoznajemy się z międzynarodowym portfolio uczestnika i wiemy, jakimi językami włada, dlatego możemy spersonalizować  treść wysyłanej wiadomości. Dzięki temu, że zamieszczony opis jest zawsze w języku angielskim, nasi uczniowie będą mieli doskonałe ćwiczenie językowe. W czasach, kiedy zanika sztuka pisania listów i coraz mniej korzystamy z tradycyjnej poczty, warto przywrócić zwyczaj pisania kartek.

Projekt ten jest ogromną szansą na przesyłanie pozdrowień ludziom z całego świata, poznawanie ich kultur i niezwykłych miejsc, w których żyją. Wszystko dzieje się przy pomocy magicznych kartek pocztowych, których otrzymywanie zachęca do eksplorowania świata. Ponadto uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe i krzewią w sobie otwartość i tolerancję, otrzymując w zamian radość, która jest dla nich bezcennym prezentem.

Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia ciekawych pocztówek, zarówno z Jabłonny, jak i z innych miejsc naszego kraju, które udało im się odwiedzić.

Opiekun projektu

Katarzyna Szostek-Pająk