Przez dziurkę od klucza w 1c: "Wylosuj Anioła"

Dzień Anielski w naszej szkole przebiegał w różny sposób.

W naszej klasie wykorzystaliśmy ten czas na przygotowanie kartek z aniołkiem wykonanym techniką origami. Nie były to jednak zwyczajne kartki. Poprzez ich przygotowanie włączyliśmy się do akcji „ Wylosuj Anioła”.

Akcja pisania kartek-wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla tych dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.

Do akcji włączyli się także Rodzice uczniów z naszej klasy. Pomogli swoim dzieciom napisać słowa wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które zmaga się z chorobą nowotworową.  W piękny sposób zapewniali, że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że wyzdrowieje. Niektórzy zapewnili chore dzieci o swoich modlitwach za nie. Kartki  były przepiękne i niosące pozytywną energię. Bardzo dziękuję Uczniom i Rodzicom za włączenie się do akcji. Wierzę, że nasze Aniołki przyniosą radość wszystkim chorym dzieciom, a modlitwy łaskę uzdrowienia dla nich.

Wkrótce kartki zostaną przesłane do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

Dagmara Wojnarowska- wychowawca 1c