Przez dziurkę od klucza do 2c - lekcja przyrody w szkółce leśnej

W piątek 20 października uczniowie klasy 2c, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrali się do szkółki kontenerowej w Skierdach na lekcję przyrody. Uczniowie poznali proces powstawania sadzonek drzew iglastych i liściastych. Poznali kolejne etapy ich powstawania, począwszy od automatycznego wysiewu nasion do kaset, poprzez blok cieplarniany, a skończywszy na odpowiednim zraszaniu i nawożeniu na otwartym polu. Nauczyli się rozróżniać różne gatunki drzew, co zważywszy na wielkość sadzonek, nie jest takie łatwe.

Na zakończenie lekcji uczniowie wspólnie zbierali żołędzie, aby zasilić konto klasy w konkursie  „Zbieramy dębowe owoce”. Przy okazji dowiedzieli się również, dlaczego tej jesieni tak mało obficie obrodziły dęby.