POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY DLA UCZNIÓW KLAS 5 - 6

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas 5 –6

Miłośników przyrody z klas 5-6 zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Parki Narodowe Gór i Wyżyn Polski” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap – szkolny – eliminacje odbędzie się w naszej szkole 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 8.00 w sali 112. Do eliminacji konkursu mogą przystąpić wszyscy chętni uczniowie klas 5 i 6. I etap konkursu polega na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. Do II etapu przechodzi 3 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

II etap – powiatowy odbędzie się 11 maja 2018 r. o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie.

Pytania konkursowe będą dotyczyć następujących zagadnień:

• położenie parków,
  • rok powstania,
  • symbole parków,
  • ukształtowanie terenu,
  • osobliwości krajobrazu i przyrody nieożywionej,
  • znajomość rozmieszczenia parków,
  • zbiorowiska roślinne oraz gatunki flory i fauny występujące na terenie parków.

Uczniowie zainteresowani wzięciem udziału w konkursie zgłaszają się do koordynatorów po materiały przygotowujące do konkursu.

Koordynatorzy

Agnieszka Pomaska