5a w Galerii Wypieków Piotra Lubaszka w Warszawie.

Piekarz”

Bycie piekarzem, to trudna sprawa.
Pieczenie chleba, to nie zabawa.
W piekarni wszystko bywa gorące,
gorące są piece, jak w ciągu dnia słońce (…)

Arkadiusz Łakomiak

4 października 2017 klasa 5A miała okazję z bliska podziwiać pracę piekarzy w Galerii Wypieków Piotra Lubaszka w Warszawie. Gdy podjechaliśmy pod budynek już sam zapach przyciągał i powodował, że wszystkim burczało w brzuchach. Najpierw oprowadzono nas po wszystkich pomieszczeniach, uczniowie zapoznali się z procesem pieczenia chleba, mieli okazję popatrzeć jak chleb na wielkich łopatach zostaje załadowywany do pieca. Pani przewodnik (jedna z pracownic) opowiadała nam o ciekawostkach związanych pracą piekarza. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak wyrabiane jest ciasto, mogli spróbować różnych ziaren używanych do wyrobu oraz podziwiać wielkie maszyny piekarskie i piece. Najciekawszym punktem wycieczki była możliwość wyrobu chałek. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił i zrobić swoje chałki, co okazało się nie takim prostym zadaniem. Podczas gdy czekaliśmy na nasze wypieki, odbyła się degustacja słodkości. Klasa 5 A wykazała się również zdolnością pracy zespołowej na dziale ekspedycji.

Po naszej wycieczce nasuwa się jeden wniosek, że praca piekarza to „ciężki kawałek chleba”…