Ciekawostki z życia ptaków.

Dnia 19.10.2017, w świetlicy szkolnej klas trzecich i czwartych, odbyło się spotkanie z Panią Mariką Prus, pracownikiem Nadleśnictwa Jabłonna i ornitologiem z zamiłowania.  Było to pierwsze z cyklu czterech spotkań z ciekawymi ludźmi pracującymi właśnie w tym Nadleśnictwie.

Pani Marika przygotowała dla dzieci bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Dzieci słuchały z uwagą i zadawały wiele pytań. Mieliśmy również okazję poznać najciekawszą literaturę dotyczącą życia ptaków, zobaczyć i dotknąć eksponat prawdziwej sójki oraz obejrzeć ptasią „wypluwkę”, którą Pani Marika specjalnie dla nas rozmroziła.

Na zakończenie uczniowie zrobili sobie wspólne zdjęcia z naszym gościem oraz wręczyli mu dyplom z podziękowaniami.

Po spotkaniu, na świetlicy ogłoszony został konkurs na wykonanie  karmnika.