"Bajkowe Paluszki" zabawy logopedyczne z wykorzystaniem zabaw paluszkowych.

Projekt „Bajkowe Paluszki – zabawy logopedyczne z wykorzystaniem zabaw paluszkowych”  był realizowany w ramach profilaktycznych działań logopedycznych w Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Dzieci z klas 0 „A” i 0 „E” uczestniczyły raz w tygodniu w okresie od 20.03.2017 – 31.05.2017 w grupowych zajęciach prowadzonych przez logopedów panią Sylwię Baranowską i panią Jolantę Prusińską.

Cele projektu to między innymi ; popularyzacja zabaw paluszkowych, doskonalenie sprawności aparatu artykulacyjnego, nauka prawidłowego gospodarowania oddechem, usprawnianie percepcji słuchowej, zachęcanie dzieci do działań twórczych, ćwiczenia pamięci i dykcji, wzbogacanie słownictwa.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach doskonaląc swoje  umiejętności. Na zakończenie każdych zajęć wykonywały prace plastyczne, które były eksponowane na korytarzu klas zerowych.