4 stycznia 2018 klasy 3a,3c, 3g i 3f wybrały się do planetarium "Niebo Kopernika" w Warszawie.

Dzięki wyposażeniu, jakości pokazów oraz swojej konstrukcji, jest ono jednym z najnowocześniejszych i najoryginalniejszych planetariów w Europie. Uczniowie obejrzeli bardzo interesujący film „Ziemia, Księżyc i Słońce”, a przed filmem odbył się również ciekawy pokaz prowadzony na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. Uczniowie dowiedzieli się więcej o codziennych zjawiskach astronomicznych. Co się dzieje na niebie? Dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Film opowiadał też o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu. Wycieczka była bardzo udana.